Yeni Messenger Eksikleri | Windows Live Essentials 2011

Windows Live Messenger şüphesiz dünya üzerindeki en fazla kullanılan sohbet programı. Windows Live Essentials 2011 ile hedeflerini biraz büyüttüler sanırım ama genel kullanıcılar olarak, her yeni güncellemede yapılan yanlışlardan, bu güncellemedekileri söyleyeceğim sana sayın Windows Live ekibi.

Windows-Live-Essentials-2011

İşte Windows Live Messenger 2011, bundan önceki sürümünde olup da yeni sürümünde kaldırdığın özelliklerin;

  • Kişi listesini gruplara dayalı olarak gösterince grup isminin yanında o gruptaki kişi sayısı yazardı, eğer ayarlardan çevrimdışı kişileri gösterme kapalı ise grup yanındaki sayı ile kaç kişi online olduğunu anlayabiliyorduk, ayrıca online kişi olmayınca o grup kaybolarak bize kolaylık sağlıyordu.
  • Kişisel ileti kısmı yeni messengerda eskiye göre farklı, kişisel iletiyi değiştirmek istediğinizde eski ileti üzerinden düzenleme yapılmıyor. Tek harf yanlış yazdığınızda baştan aynı şeyi yazmak zorundasınız.
  • Kişi penceresi açıkken  mail adresine bakabiliyorduk, artık mail adresini almak için kişi listesine gidip bir kaç takla atmamız gerekiyor.
  • En önemlilerden biri, görünen ismimizi değiştiremiyoruz yeni messengerda, profile live sitesine yönlendiriyor bizi bunun için..
  • Smileyler değişmiş yıllarca buna alışmış insanlar olarak o smileyler msn yüzü gibiydiler hangi akla hizmet değiştirildi acaba?

Şimdilik ilk çırpıda gördüklerim bunlar eminim dahası da var, bazı özellikler açısından eskisinden iyi olabilir(ben öyle düşünmüyorum) ama ince ve önemli noktaları neden görmezden geliyorsun sayın Windows Live ekibi?

Sizlerde gördüğünüz eksiklikleri yorum olarak yazarsanız sevinirim..

Yunus Ertürk

Uzun süre kurumsal firmalarda web tasarımı ve dijital pazarlama üzerine çalıştıktan sonra aktif iş yaşantısını freelance olarak sürdürmekte. Dijital pazarlama, sosyal medya, görsel sanatlar seveni ve araştırmacısı. Twitter ya da facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

2 Comments

  1. Her yeni sürüm daha kötü oluyor offf :(

  2. Yeni messengerda el yazısı özelliğini kullanamıyor muyuz?

Leave a Reply

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.