Web Siteniz İçin Ücretsiz Öncesi-Sonrası (Before-After) Görsel Scriptleri

Özellikle liste türü yayınlar yapan sitelerde kullanılan bu özellikle iki görseli tek görselin içinde slider kullanarak gösterebilirsiniz. Bunun dışında giydirme yapanlar, fotomanipülasyon sanatçıları vb. bu scriptleri güzel bir şekilde kullanarak çok kullanışlı ve güzel sayfalar hazırlayabilir.

 

1. Image Comparison Slider

Codyhouse tarafından geliştirilmiş bu script iki resmin sürüklenebilir slider ile karşılaştırılmasına imkan veriyor. CSS3 ve jQuery kullanılarak geliştirilmiş.

 

2. Cocoen

Uygulaması çok kolay olan bu scripte buradan ulaşabilirsiniz. Uygulaması aşağıdaki gibidir.

3. Juxtapose

Juxtapose seçeneklerinden dik, yatay seçimi, görseller üzerindeki etiketler tarih vs. gibi ayarlamalar yapabiliyorsunuz.
Buradan ulaşabileceğiniz scriptin demosu aşağıdaki gibidir.

Bonus:

WordPress ve benzeri sistemler için daha basit bir yöntem arıyorsanız, aşağıdaki linkten görsellerinizi yükledikten sonra vereceği kodu yazınızın içerisine yerleştirerek kolayca hazırlayabilirsiniz.

Link:

Yunus Ertürk

Uzun süre kurumsal firmalarda web tasarımı ve dijital pazarlama üzerine çalıştıktan sonra aktif iş yaşantısını freelance olarak sürdürmekte. Dijital pazarlama, sosyal medya, görsel sanatlar seveni ve araştırmacısı. Twitter ya da facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  1. Paylaşım için teşekkürler ellerinize sağlık…

Leave a Reply

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.