Twitter’da Yeni Değişiklikler


Yeni Tasarım
Yeni tasarım ile twitter ekranı ikiye bölünüyor, ekranın sol tarafında şimdiye kadar gördüğümüz klasik twitter ekranını görüyoruz, sağ tarafında ise yeni eklenen özellikleri görüyoruz. Sağ tarafta gördüğümüz tavsiyeler, trending topics, takip edilenler ve takip ettiklerimiz dışında bundan sonra eklenen fotoğrafları videoları ve diğer medya içeriklerini görebileceğiz. Bunlar için şimdiye kadar başka sitelere yönleniyorduk fakat bundan sonra twitpic.com adresine yüklediğimiz fotoğrafları twitter streamline da tıkladığımızda sağ kısımda görebileceğiz.

Bu özelliğin desteklendiği siteler şimdilik; Dailybooth, DeviantArt, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Kiva, Photozou, Plixi, Twitgoo, TwitPic, Twitvid, USTREAM, Vimeo, Yfrog ve YouTube.

Benzer içerikleri keşfedin
Streamline da bir tweet e tıkladığımızda sağ kısımda ayrıntıları bilgileri, yazarın bilgilerini görebiliyoruz. Gönderilen tweete verilen mentionları, kullanıcı tarafından gönderilen diğer tweetleri, harita üzerinden çeşitli bilgileri ve farklı özellikleri görebiliyoruz.

Bu özellikleri önümüdeki haftalarda görebileceğimiz twitter tarafından söyleniyor. Herkesin memnun kalacağı özellikler olacağını düşünüyorum.

Twitter resmi açıklaması için buraya, beni twitter üzerinden takip etmek için buraya tıklayınız.

Yunus Ertürk

Uzun süre kurumsal firmalarda web tasarımı ve dijital pazarlama üzerine çalıştıktan sonra aktif iş yaşantısını freelance olarak sürdürmekte. Dijital pazarlama, sosyal medya, görsel sanatlar seveni ve araştırmacısı. Twitter ya da facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Comment

Leave a Reply

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.