Online Olarak Fotoğrafın Arka Planını Temizleme

Photoshop bilgisi olmayanların, fotoğraflarda yaşadığı en büyük dertlerdendir arkaplandaki gereksiz ya da rahatsız edici öğeler. Fotoğraftan arka plan temizlemek gerektiğinde genelde grafiker arkadaş araması devreye girer. Buna hem online hem de çok pratik bir çözüm geliştirmiş

Bu sistem ile yaklaşık 20 saniyede fotoğrafın arkaplanını temizleyebilirsiniz ve üstelik herhangi bir görsel tasarım bilgisine sahip olmanız gerekmiyor.

fotograftan-arkaplan-temizleme-1Sürükle bırak yöntemiyle arkaplanını temizlemek istediğiniz fotoğrafı seçim kutusnua attıktan sonra gelen ekranda;

 

fotograftan-arkaplan-temizleme-2Yeşil fırça ile objenizi seçiyorsunuz, kırmızı fırça ile de temizlemek istediğiniz alanı, referans çizgiler ise size neyin temizleneceğini gösteriyor. Sağda temizlediğiniz fotoğrafı görüyorsunuz ve download tuşu ile bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Hepsi bu kadar.

fotograftan-arkaplan-temizleme-3

Hemen kullanmak için;

Ayrıca fotoğraf düzenlemelerini programsız yapmak için Online Fotoğraf Düzenleyiciler yazısına da bir göz atmalısın.

Yunus Ertürk

Uzun süre kurumsal firmalarda web tasarımı ve dijital pazarlama üzerine çalıştıktan sonra aktif iş yaşantısını freelance olarak sürdürmekte. Dijital pazarlama, sosyal medya, görsel sanatlar seveni ve araştırmacısı. Twitter ya da facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kötü Sosyal Medya Yönetimi

10 Comments

  1. İŞİME çoK YARIYACAK BİR BİLGİ OLDU BU ÇOK TEŞEKKÜRLER ( YUNUS ERTÜRK ) SİTENİZ TAKİBİMDE

  2. ücret istiyo yapamıyorum yardım edin lütfen

  3. ücretsiz kullandım ben bugün o nasıl oluyo :D

Leave a Reply

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.