Online Fotoğraf Düzenleyiciler | Programsız

Bir fotoğrafı düzenlemek, üzerinde rötüş yapmak, portre fotoğrafınızı güzelleştirmek ya da efekt vermek için mevcut uygulama ve programlar bir hayli fazla. Peki bunları program ya da uygulama yüklemeden online olarak yapmak mümkün mü? Bu listedeki web araçları ile herhangi bir program ya da uygulama yüklemeden fotoğraf üzerinde istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu araçlar gayet basit ve pratik, bunun yanında da bir çok özelliği barındırıyor.

1. Pixlr

Screenshot 2015-04-22 12.48.47

Pixlr kendi içinde 3 tane düzenleyiciye sahip; Pixlr Editor, Pixlr Express, Pixlr O-Matic.

Pixlr EditorScreenshot 2015-04-22 12.53.36

Pixler Editor ile alışık olduğumuz Photoshop arayüzüne benzer çok daha sadeleştirilmiş bir program arayüzü ile karşılaşıyoruz. Burada fotoğraf üzerinde kesme, biçme, boyama yapabilir. Fotoğraf ile hiç bir program yüklemeden istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Pixlr Editor’ün güzel yanlarından biri aynı Photoshop gibi layer ekleme, silme, görünürlüğünü kaldırma gibi özelliklerinin olması. Ufak değişiklikler yapacaksanız Photoshop açmanıza gerek bile kalmaz.

 

Pixlr ExpressScreenshot 2015-04-22 12.53.09

Pixlr Express, kendi içerisinde bir çok seçeneği olan hazır görüntü editleme aracı. Aydınlık, kontrast, renk düzenleme, bulanıklık, keskinlik, döndürme, boyutlandırma, kesme vb. bir çok araç ile bir kaç tık ile görselinizde istediğiniz değişiklikleri yapmanız mümkün.

 

Pixlr O-Matic

Pixlr O-Matic ise içinde hazır efektler olan, bir kaç tıklama ile fotoğrafınıza değişik görüntüler kazandırabileceğiniz bir araç. Vintage, bokeh, rainbow gibi bir çok hazır efekti ekleyebilir, yine çok fazla seçenekli bir çerçeve ekleme kısmı ile seçtiğiniz hazır çerçevelerden birini uygulayabilirsiniz.

 

2. Fotor

Screenshot 2015-04-22 13.06.25

Aynı zamanda bir cep telefonu uygulaması olan Fotor sunduğu bir kaç farklı tür editleme ile size kolaylık sağlıyor. Fotoğraf düzenleme, Kolaj oluşturma ve Kart oluşturma gibi kısımları olan Fotor’da fotoğraflarını kolaj yapmayı sevenler için 100’den fazla kolaj seçeneği var. Bunlardan bir kısmı üyelik gerektirirken bir kısmı da genel kullanıma açık. Kart oluşturma kısmında ise doğum günü kutlaması, teşekkür, davet gibi temalarda hazır templateler bulunuyor. Bunlar hızlıca düzenlenerek kişiye özel kartlar hazırlanabiliyor.

3. BeFunkyScreenshot 2015-04-22 13.14.37

BeFunky de yine fotoğraf editleme ve kolaj özelliğine sahip bir araç. BeFunky aynı zamanda galeri oluşturabilir, ya da diğer kişilerin oluşturdukları galerilerdeki görselleri gezebilir beğendiklerine like atabilirsin. Tasarım ve kullanıcı deneyimi üzerinde çalışılmış bir araç olan BeFunky ile siteye girdiğiniz anda fotoğrafınızı düzenleme aşamasına kadar sizi yönlendirici tipleri göreceksiniz. Basit menüsü ile istediğiniz düzenlemeyi yapıp rahatlıkla kullanabileceksiniz.

 

Siz bunlardan birini kullanıyor musunuz? Ya da kullanmış olduğunuz başka online fotoğraf düzenleme aracı var mı? Yorum olarak belirtebilirsiniz.

 

Yunus Ertürk

Uzun süre kurumsal firmalarda web tasarımı ve dijital pazarlama üzerine çalıştıktan sonra aktif iş yaşantısını freelance olarak sürdürmekte. Dijital pazarlama, sosyal medya, görsel sanatlar seveni ve araştırmacısı. Twitter ya da facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

3 Comments

  1. http://www.picmonkey.com/ var Dropbox ile senkronize olabiliyor, farklı ve güzel bir özellik bence.

  2. En köklü olanı ve kalıcı olacak olanı pixlr sanırım , teşekkürler paylaşım için

Leave a Reply

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.