E-Ticarette Yeni Fikirler ve Akıllı Pazarlama

E-ticaret günümüzde olağan hızıyla büyürken yeni fikir geliştirip kullanıcının rahatı ve kolaylığı bulmasını sağlayanlar bir adım öne çıkıyor.

Güney Kore’de yeni tanıtılan süpermarketler zinciri Tesco HomePlus, ortaya koyduğu bu fikir sayesinde ülkenin en büyük ikinci süpermarketler zinciri konumuna yükseldi. Güney Kore en fazla çalışan insanların olduğu yerlerden biri, bu kadar sıkı çalışan insanlar olunca market alışverişlerini yapmak da zorlaşıyor. Teknoloji Güney Korelilerin hayatında bir çok yere entegre olmuştur. Tesco bu gerçeği görerek metro istasyonlarında fikrini gerçekleştirdi ve Sanal Marketi tanıttı.

Akıllı Pazarlama ve E Ticaret

Akıllı Pazarlama ve E Ticaret

İnsanlar metro istasyonlarında beklerken, aynı süpermarkettelermiş gibi dev bilbordlardan ürünlere bakıyor, fiyatlarını inceliyorlar. Satın almak için tek ihtiyaç duydukları ise herkesin cebinde bulunan akıllı telefonlardan. Her ürünün yanında QR kodu bulunuyor, ve bu görsel barkod ile akıllı telefon üzerinden siparişlerini verebiliyorlar. Akıllı pazarlama her yerde, yeni ve değerli fikirler kazanıyor.

Yunus Ertürk

Uzun süre kurumsal firmalarda web tasarımı ve dijital pazarlama üzerine çalıştıktan sonra aktif iş yaşantısını freelance olarak sürdürmekte. Dijital pazarlama, sosyal medya, görsel sanatlar seveni ve araştırmacısı. Twitter ya da facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.