Raw Fotoğraf Görüntüleyicisi | Windows 7 Raw Desteği

Raw fotoğraf göstericisiWindows Vista ve Windows 7 jpeg, bmp, png, gif, tiff gibi görsel formatlarını destekleyen Windows Imaging Component(WIC) ile birlikte gelmektedir.

Her fotoğraf makinesi kendi raw formatına sahiptir. Örnek olarak Canon raw fotoğrafları .cr2, Fuji raw fotoğrafları .raf, Olympus raw fotoğrafları .orf, Nikon raw fotoğrafları ise .nef uzantılıdır.

Fotoğraf makinemiz ile raw formatta fotoğraflar çektik ve bilgisayara attık. Bunları windows resim ve fotoğraf görüntüleyici ile açmaya çalıştığınızda fotoğrafı göremiyoruz. Bunun nedeni standart olarak Windows 7 nin raw desteği sunmamasıdır. İşte burada image codec paketi yardımımıza koşuyor. Bu sayede windows 7 sistemimize raw desteği eklemiş oluyoruz.

FastPictureViewer WIC Codec Pack Windows 7, vista ve xp için 32 bit ve 64 bit destekleyen bir görsel codec paketidir. Paketi yükledikten sonra program ile raw fotoğraflarınız üzerinde bilgilerinizi görüp çeşitli fonksiyonlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayede thumbnail olarak göremediğiniz raw fotoğraflarınızı da thumbnail olarak görebilirsiniz.

Hızlı resim görüntüleyicisi ile raw fotoğraflarınızı bu kadar hızlı bir şekilde görüp incelediğinize şaşıracaksınız.

FastPictureViewer WIC Codec Pack indirmek için tıkla

Yunus Ertürk

Uzun süre kurumsal firmalarda web tasarımı ve dijital pazarlama üzerine çalıştıktan sonra aktif iş yaşantısını freelance olarak sürdürmekte. Dijital pazarlama, sosyal medya, görsel sanatlar seveni ve araştırmacısı. Twitter ya da facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  1. tesekkurler cok faydali oldu bu

Leave a Reply

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.